Wesele to jeden z najważniejszych i najbardziej magicznych dni w życiu. Nic więc dziwnego, że przyszli nowożeńcy dokładają wszelkich starań, aby w dniu ślubu i wesela wszystko było dopięte na ostatni guzik. Kiedy więc na palcu narzeczonej błyszczy się diament od pierścionka zaręczynowego, a data ślubu została już wyznaczona, przychodzi czas na jeden z najważniejszych wyborów w procesie przygotowań do wesela. Jest nim oczywiście wybór sali weselnej. Na co należy zwrócić uwagę, oglądając różne domy bankietowe?

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze sali weselnej?

Kiedy opadną pierwsze emocje związane z zaręczynami, każda przyszła para młoda obmyśla koncepcję przyjęcia weselnego. Pomysłów jest tak naprawdę tyle, ile par na świecie. Przyjęcie w wiejskim stylu, luźna impreza w stylu boho, a może wystawny bankiet ze szwedzkim stołem? Nieważne, na jaki charakter wesela zdecydują się narzeczeni, sala weselna musi bezwzględnie do niego pasować. Dlatego też, wybierając salę weselną, należy wziąć pod uwagę dopasowanie jej wyglądu do koncepcji przyjęcia.

Kolejną ważną kwestią, jaką należy wziąć pod uwagę przy wyborze sali weselnej, jest sprawdzenie dostępności wszystkich udogodnień. Jeżeli wśród gości znajduje się osoba niepełnosprawna, trzeba sprawdzić, czy wejście na salę, a także poruszanie się po niej będzie dla niej wygodne. Natomiast w przypadku, gdy spora liczba gości to osoby przyjezdne, warto wybrać dom weselny, na którego terenie można zarezerwować nocleg. Nie zaszkodzi także przyjrzeć się bliżej obejściu sali. Kiedy termin wesela przypada na sezon letni, dużym atutem sali weselnej jest mieszczący się w pobliżu niej taras czy ogród, w którym będzie można zaczerpnąć świeżego powietrza w przerwie między tańcami.

Liczba gości ma znaczenie

Jednym z podstawowych kryteriów przy wyborze sali weselnej jest liczba gości, jaką zamierzają zaprosić narzeczeni. Na szczęście domy weselne podają zazwyczaj przybliżoną liczbę osób, jaką są w stanie pomieścić oferowane przez nie sale. Tak naprawdę ostateczna decyzja należy jednak do osób ją wynajmujących. Na uwadze trzeba mieć przede wszystkim komfort gości, dlatego przestrzeń ma duże znaczenie.

Wróć