Świętowanie podniosłych wydarzeń jest głęboko zakorzenione w naszej kulturze. Urodziny, wesela, jubileusze czy doniosłe sukcesy - lubimy dawać wyraz radości z przytupem. Obficie zastawione stoły, tańce i śpiewy to domena wielu imprez okolicznościowych. Cały efekt zależy także od wyboru odpowiedniej lokalizacji. Warto, aby dobrze wpisywała się w charakter uroczystości i pozwoliła spełnić oczekiwania organizatora oraz gości. Jak wybrać właściwie?

Sala bankietowa, plener czy dom rodzinny?

Bardzo popularnym rozwiązaniem jest organizowanie rozmaitych imprez w salach bankietowych. Zwykle znajdują się przy restauracji, która najczęściej takie wydarzenie wówczas obsługuje. To rozwiązanie niesie za sobą szereg korzyści. W dzień uroczystości my, jako organizatorzy, jesteśmy już zwolnieni z wszelkich obowiązków, a pieczę przejmuje personel restauracji. Musimy jedynie ustalić swoje oczekiwania z odpowiedzialnym za wydarzenie pracownikiem lokalu. Z pewnością pozwala to swobodnie cieszyć się chwilami wspólnego świętowania. Ta opcja jest zdecydowanie najwygodniejsza, jednak wiąże się także z największymi kosztami. Dobrze sprawdza się w przypadku imprez o dużej liczebności. 

Posiadacze bardziej pokaźnych rezydencji często decydują się na wyprawianie biesiady we własnym domu. Wówczas koszty związane z użytkowaniem lokalu są nieznaczne. Ograniczona jest natomiast ilość gości, jakich jesteśmy w stanie pomieścić. Organizator przez cały czas trwania imprezy jest także częściowo odpowiedzialny za jej przebieg. Warto rozdysponować część obowiązków na inne podmioty. Dobrym pomysłem będzie skorzystanie z usług cateringu obsługującego imprezy okolicznościowe. Równie atrakcyjną ekonomicznie opcją jest plener, czyli impreza okolicznościowa w stylu amerykańskim. Wiąże się jednak z ryzykiem pogodowym, a także rozwiązaniami logistycznymi dotyczącymi przewozu wszelkich urządzeń elektronicznych, jak chociażby nagłośnienie. Ten rodzaj imprezy również można obstawić, korzystając z oferty restauracji świadczącej takie usługi.

Wróć